A Ren21 közzétette 2012-es globális helyzetjelentését (pdf) a megújuló energiák használatáról. Két táblázat a Ren21 jelentéséből:
- A vízerőművekből származó energia (970GW) 22%-a Kínában keletkezik, és 2011-ben a fejlesztések kapacitásban számolt értékének 49%-át szintén Kínában végezték (25GW).
- A napelemes energiahasznosítás (Solar PV) majdnem megduplázódott 2011-ben, 70GW-ra nőtt 40GW-ról. Ennek több mint a fele Németországban (35.6%) és Olaszországban (18.3%) hasznosítódik.
- A napkollektoros fűtésben egyeduralkodó Kína: a világ kapacitásának 64.8%-át adják, és 2011-ben a fejlesztések kapacitásban mért értékének 81%-a is náluk történt.
- Szélenergia hasznosításban újra Kína vezet, több mint kétszer annyi energiát hasnosít, mint Németország (65GW ill. 30GW, USA: kb. 48GW).
- Érdekesség viszont, hogy a teljesítményben mért piaci részesedés 20%-át két dán cég adja, a Vestas és a Siemens Wind Power.
Az elemzés megemlíti a baranyai Szentlőrinc 2011-ben átadott geotermikus távfűtését, ami révén 900 lakás fűtése állt át a gázról megújuló erőforrásra. Szintén hivatkoznak Geist Ferenc és Havas István (Ernst&Young) Magyarországról szóló elemzésére. Az elemzés az Ernst&Young negyedévente frissített országindexének alapjául (Renewable Energy Country Attractiveness Index) szolgál, a cég rendszeresen vizsgálja 40 ország megújuló energiával kapcsolatos politikáját és helyzetét. Ezen a listán az utolsó helyek egyikét foglalja el Magyarország minden szempontból (szél- és napenergia, összesített szempontok egyaránt).